YKS’ye Ne Kadar Kaldı?

Bir çok aday bu yıl YKS Sınavına hazırlanıyor. YKS Sınavına hazırlanan adaylar konuları yetiştirebilmek için YKS Sınavına kaç gün kaldığını merak ediyor. İşte YKS’ye Ne Kadar Kaldı? Sorusunun Cevabı!

Güncelleme: YKS Sınavının tün oturumları 26 – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Bu sayfadaki sayaç ve bilgiler, ÖSYM’nin duyuracağı yeni sınav takvimine göre ilerleyen zamanlarda güncellenecektir. Tüm adaylara geçmiş olsun dileklerimizle 🙂

TYT (1. Oturum):

Tarih: 26 Haziran 2021

Gün: Cumartesi

Saat: 10.15

AYT (2. Oturum):

Tarih: 27 Haziran 2021

Gün: Pazar

Saat: 10.15

YDT (3. Oturum):

Tarih: 27 Haziran 2021

Gün: Pazar

Saat: 15.45

YKS Nedir?

YKS’nin açılımı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’dır. Yükseköğretim Kurumları Sınavına lise son sınıf okuyan öğrenciler ve liseden mezun olmuş adaylar başvurabilir. Adaylar YKS Sınavına üniversite okumak için girer. Yükseköğretim Kurumları Sınavına giren adaylar, sınavdan aldıkları puan ile istedikleri üniversitelerdeki istedikleri bölümleri tercih ederler. Daha sonra ÖSYM tarafından adayların puanlarına ve başarı sıralamalarına göre tercih ettikleri üniversitelerdeki tercih ettikleri bölümlere yerleştirilmesi yapılır.

YKS Sınavı Ne Sıklıkla Yapılır?

YKS Sınavı her yıl düzenli olarak yapılmaktadır.

YKS Sınavını kim Düzenler?

YKS Sınavını her sene ÖSYM düzenler.

YKS Sınavına Girmek Ücretli Mi?

YKS Sınavına girmek ücretlidir. Sınav ücreti her sene ÖSYM tarafından duyurulur.

YKS Sınavı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!

YKS Sınavı hakkında görüşlerinizi, düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. Saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde yorumlarda yks sınavı hakkında konuşabilirsiniz. Unutmayın, yapılan tüm yorumlar nekadarkaldi.net web sitesi yönetimi tarafından denetlenir uygun görüldüğü taktirde onaylanır.

Bunu paylaşın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir