LGS’ye Ne Kadar Kaldı?

Bir çok aday bu yıl LGS Sınavına hazırlanıyor. LGS Sınavına hazırlanan adaylar konuları yetiştirebilmek için LGS Sınavına kaç gün kaldığını merak ediyor. İşte LGS’ye Ne Kadar Kaldı? Sorusunun Cevabı!

Güncelleme: LGS Sınavı 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilmiştir. Bu sayfadaki sayaç ve bilgiler, MEB’in duyuracağı yeni sınav tarihine göre ilerleyen zamanlarda güncellenecektir. Tüm adaylara geçmiş olsun dileklerimizle 🙂

LGS 1. Ourum:

Tarih: 6 Haziran 2021

Gün: Pazar

Saat: 09.30

LGS 2. Ourum:

Tarih: 6 Haziran 2021

Gün: Pazar

Saat: 11.30

LGS Nedir?

LGS’nin açılımı Liselere Geçiş Sınavı’dır. Liselere Geçiş Sınavına 8. sınıf öğrencileri girmektedir. Adaylar LGS Sınavına lise okumak için girerler. Öğrenciler LGS sınavından aldıkları puan ile istedikleri liseleri tercih ederler. Daha sonra MEB tarafından puanlarına göre öğrenciler tercih ettikleri liselere yerleştirilirler.

LGS Ne Sıklıkla Yapılır?

LGS Sınavı her yıl düzenli olarak yapılmaktadır.

LGS Sınavını Kim Düzenler?

LGS Sınavını her sene MEB düzenler.

LGS Sınavına Girmek Ücretli Mi?

LGS Sınavına girmek ücretsizdir.

LGS Sınavı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!

LGS Sınavı hakkında görüşlerinizi, düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. Saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde yorumlarda lgs sınavı hakkında konuşabilirsiniz. Unutmayın, yapılan tüm yorumlar nekadarkaldi.net web sitesi yönetimi tarafından denetlenir uygun görüldüğü taktirde onaylanır.

Bunu paylaşın...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir