ALES’e Ne Kadar Kaldı?

Bir çok aday bu yıl ALES Sınavına hazırlanıyor. ALES Sınavına hazırlanan adaylar konuları yetiştirebilmek için ALES Sınavına kaç gün kaldığını merak ediyor. İşte ALES’ye Ne Kadar Kaldı? Sorusunun Cevabı!

ALES-1

Güncelleme: ALES-1 Sınavı 2 Mayıs 2021 Pazar günü 10.15 saatinde gerçekleştirilmiştir. Bu sayfadaki sayaç ve bilgiler, ÖSYM’nin duyuracağı yeni sınav takvimine göre ilerleyen zamanlarda güncellenecektir. Tüm adaylara geçmiş olsun dileklerimizle ☺️

Tarih: 2 Mayıs 2021

Gün: Pazar

Saat: 10.15

ALES-2

Güncelleme: ALES-2 Sınavı 19 Eylül 2021 Pazar günü 10.15 saatinde gerçekleştirilmiştir. Bu sayfadaki sayaç ve bilgiler, ÖSYM’nin duyuracağı yeni sınav takvimine göre ilerleyen zamanlarda güncellenecektir. Tüm adaylara geçmiş olsun dileklerimizle ☺️

Tarih: 19 Eylül 2021

Gün: Pazar

ALES-3

Tarih: 21 Kasım 2021

Gün: Pazar

ALES Nedir?

ALES’in açılımı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’dır. Bu sınava lisansüstü eğitime (yüksek lisans) başlayacak kişiler, yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına başvuru yapacak adaylar girmektedir.

ALES Ne Sıklıkla Yapılır?

ALES Sınavı her yıl düzenli olarak yapılmaktadır.

ALES Sınavını Kim Düzenler?

ALES Sınavını her sene ÖSYM düzenler.

ALES Sınavına Girmek Ücretli Mi?

ALES Sınavına girmek ücretlidir. Sınav ücreti her sene ÖSYM tarafından duyurulur.

ALES Sınavı Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!

ALES Sınavı hakkında görüşlerinizi, düşüncelerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. Saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde yorumlarda ales sınavı hakkında konuşabilirsiniz. Unutmayın, yapılan tüm yorumlar nekadarkaldi.net web sitesi yönetimi tarafından denetlenir uygun görüldüğü taktirde onaylanır.

Bunu paylaşın...

1 thought on “ALES’e Ne Kadar Kaldı?”

  1. Ales, 135 lirayı yatırıp içime oturan ve buna rağmen giremediğim içler acısı sınav olur kendileri😂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir